Tablica.pl nakarmiła psy

Tablica.pl nakarmiła psy

Schroniska w Elblągu i Słupsku nie musiały martwić się o prezenty świąteczne dla swoich podopiecznych. Dzięki akcji „Nakarm psa z Tablicą”, w którą zaangażowało się kilkadziesiąt tysięcy internautów z całej Polski, do przytuliska trafiła tona karmy, a część czworonogów wśród uczestników akcji znalazła nowych właścicieli. 

To już czwarty rok, gdy internauci mogli klikać i zapełniać miski schroniskowych czworonogów. Wystarczyło wejść na stronę internetową akcji, wybrać psa i kliknąć – tak po prostu, bez opłat. W ten sposób przez dwa tygodnie ponad 50 tys. internautów z całej Polski „karmiło” 60 psów ze schroniska w Elblągu i Słupsku. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na kilka dni przed jej zakończeniem zdecydowaliśmy o dopisaniu do listy kolejnych 28 podopiecznych przytuliska.

Wirtualna – realna pomoc

Nie zawiedli mieszkańcy obu miejscowości, którzy od razu zareagowali na apel o pomoc – nie tylko klikali, ale również przynosili do schronisk koce, zabawki, kojce oraz oferowali wsparcie finansowe. Największym sukcesem akcji jak zwykle okazały się osoby, które postanowiły sprawić zwierzętom wyjątkowy prezent – nowy dom. 

Trudno jest nam oszacować dokładną liczbę psów, które w wyniku akcji znalazły nowego właściciela, jednak w tym czasie 8 czworonogów ze schroniska, z którym współpracowaliśmy zostało zaadoptowanych. Większość z nich została wypatrzona w internecie, bo zainteresowani adopcją przychodzili po konkretnego psa.

Nigdy wcześniej nie odnotowaliśmy takiego zainteresowania naszą placówką ze strony mieszkańców innych miast. Odebraliśmy dużo telefonów z pytaniami o możliwość pomocy schronisku, były też osoby zainteresowane adopcją na odległość. Mam nadzieję, że zainteresowanie tak szybko nie minie i w dalszym ciągu będziemy mogli liczyć na pomoc miłośników zwierząt  z całej Polski – mówi Agnieszka Wierzbicka ze schroniska w Elblągu.

Dziękujemy

Akcję „Nakarm psa z Tablicą” organizowaliśmy już  po raz czwarty. W tym czasie internauci nakarmili prawie 350 psów i „wyklikali” prawie 9 ton karmy.

Pełna fotorelacja z przekazania karmy jest dostępna na naszym blogu.

Beethoven – pierwszy beneficjent naszej akcji
 

Author

Przemysław Klemczak

I'm "Przemek from Tablica" - every user of Tablica knows me because I send newsletters :) I'm also responsible for our Facebook profile, our media campaigns and PR contacts. I like people and I like to communicate - maybe that's why I still work here ;) In my private life I love history, travelling and I love Italy - "country where gelato on a roll qualifies as breakfast, everyone's grandmother is the world's best cook, and you don't even have to leave the train station for a perfect espresso".

This author's posts